WakeGP
Logo_big

O imprezie

WakeGP Jachranka 2018 – i po zawodach

Widok rozświetlonych MasterCraftów przecinających Narew po zmroku i Olek Lange na świecącej desce, był spektakularnym zwieńczeniem całej serii WakeGP 2018.

Porównując tegoroczny poziom sportowy do poprzedniego sezonu, rozpiera nas duma, że w 2016 roku postawiliśmy na wakesurfing i widzimy, jak bardzo rozwija się ten sport. Tricki, które nieśmiało próbowali wykonać riderzy na początku tego sezonu, siadały jeden za drugim podczas zawodów w na plaży Hotelu Warszawianka w Jachrance.

Tricki jak backside czy frontide shove it, wysokie ollie, switche, snapy, laybacki czy widowiskowe 720 weszły na stałe do repertuaru riderów. Zawodnicy produktywnie spędzili czas między edycjami WakeGP i doszlifowali swoje skille, by dać publiczności powody do aplauzu. A ta, jak się okazuje, jeździ z nami po całej Polsce, by zobaczyć swoich faworytów w akcji na jedynych takich zawodach w kraju.

Wodne show świetnie uzupełniły atrakcje na lądzie. Adrianna Piechówka pomagała rozruszać nasze ciała na warsztatach tanecznych, chłopaki ze Spinlab DJ School uczyli, jak profesjonalnie obracać winylami na deckach, niezawodna Martina M. zaserwowała ucztę dźwięków, a didżeje Anusz i Kebs do rana nadawali rytm naszym występom na parkiecie.

W Jachrance mieliśmy też przegląd pełnej palety motorówek MasterCraft – maszyn specjalnie skrojonych pod sporty wodne i najlepsze do generowania fali pod wakesurf. Na wodzie i lądzie wystawiliśmy modele X25, X30, X55, X23, NXT22, a wkrótce dopłynęły do nich łodzie pasjonatów motorowodnych z okolicy. Cała keja obsadzona więc była tymi wyjątkowymi motorówkami.

Po zmroku nadszedł moment, który rozgrzewa publiczność najmocniej. Rozświetlona łódź i deska, na której pływa rider, były jedynymi jasnymi punktami na wodzie. Mimo trudnych warunków, Aleksander Lange dał spektakularny pokaz, którym postanowiliśmy nieco zaburzyć harmonogram imprezy i przeciągnęliśmy go, żeby widzowie mogli jak najdłużej podziwiać ten karkołomny wyczyn, ostatni już w tym sezonie.

Lista zwycięzców WakeGP Jachranka 2018:

Kategoria Junior:

Filip Vlcek (Czechy)

Leon Frant (Polska)

Iwo Frant (Polska)

Kategoria Women:

Jana Vlcek (Czechy)

Maja Śmietana (Polska)

Michaela Betlamova (Czechy)

Kategoria Men:

Tomek Frant (Polska)

Martin Vlcek (Czechy)

Aleksander Lange (Polska)

 

Tegoroczna edycja WakeGP pokazała, że wakesurfing rozwija się jeszcze prężniej, niż nam się na początku wydawało. Coraz więcej zawodników, widzów i zainteresowania, nie tylko w środowisku sportów wodnych, potwierdza, że obraliśmy dobry kierunek i że ambitne plany na organizację zawodów na większą skalę, są od dziś naszym realnym planem działania. W przyszłym roku to będzie jeszcze większy sztos!


WakeGP Jachranka 25.08.2018

Jachranka 25 sierpnia – to będzie totalny sztos! Przystanek WakeGP, na który wszyscy czekają z niecierpliwością! Po pierwsze dlatego, że rozgrywany na akwenie, który znamy i który daje olbrzymie możliwości do pokazania najlepszych dotychczas trików. Po drugie jest to nasza baza na co dzień. Po trzecie przygotowaliśmy olbrzymią niespodziankę dla fanów MasterCraftów. 

No i oczywiście zakończymy sezon WakeGP z wielkim hukiem ;)

 


Bydgoszcz była dla WakeGP łaskawa

Rewelacyjna pogoda, wspaniała sceneria i świetna atmosfera – tak najtrafniej można podsumować WakeGP w telegraficznym skrócie.

Od strony sportowej, zawodnicy wykazali się niesamowitymi umiejętnościami. Trasa przejazdu, ze względu na specyfikę akwenu, była krótsza niż zwykle i pod kątem czasu, zbliżona do amerykańskich zawodów. Skrócone, ale mocno intensywne rundy, pokazały kibicom kwintesencję tego sportu – riderzy momentalnie po wyjściu z wody, musieli przejść do prezentacji trików. A publiczność zgromadzona na brzegu reagowała bardzo spontanicznie, szczególnie na juniorów.

Znów dominowała Czeszka, Jana Vlcek, której udało się dokręcić 720, a także 180 w obie strony. Wśród mężczyzn królował Tomek Frant, który z racji zdobytych do tej pory nagród, może otworzyć sklep z telewizorami. Inni riderzy świetnie adaptowali się do formuły krótszych przejazdów i walczyli o punktację już od pierwszych sekund po puszczeniu liny.

Bydgoszcz przyjęła nas bardzo gościnnie, a kibice byli zachwyceni przejazdami riderów. Głośne brawa, jęki przejęcia podczas upadków oraz okrzyki zachwytu, gdy zawodnicy wzbijali się nad falę - to niosło się nad zakolem Brdy. No i oczywiście największy aplauz podczas nocnego przejazdu.

Aleksander Lange dźwignął trudny warun i na oledowanej desce, za rozświetlonym MasterCraftem, przecinał Brdę, z Operą Novą w tle. Niebo rozświetlały pioruny, które stworzyły epicki klimat na zamknięcie wieczoru na wodzie. 

Bo na lądzie imprezę właśnie rozkręcali DJ VAZEE i DJ KEBS. Wcześniej, jak zwykle, swoim wokalem zaczarowała nas Martina M. Niesamowita skala jej głosu może zawstydzić niejedną divę. Coraz więcej osób korzysta również z warsztatów didżejskich i tanecznych, co każe pomyśleć o wspólnym występie na zamknięcie sezonu WakeGP w hotelu Warszawianka w Jachrance już 25 sierpnia. Wpiszcie tę datę w kalendarzu i rozgrzejcie biodra, bo to będzie wielkie wydarzenie!

Oto lista zwycięzców WakeGP Bydgoszcz 2018:

Kategoria Junior:
1. Filip Vlcek
2. Leon Frant
3. Iwo Frant

Kategoria Women:
1. Jana Vlcek
2. Majka Śmietana
3. Magda Rzepecka

Kategoria Men:
1. Tomek Frant
2. Martin Vlcek
3. Peter Solomcik
 


WakeGP przejmuje Bydgoszcz!

4 sierpnia na malowniczej Wyspie Młyńskiej, w samym sercu Bydgoszczy, rozegramy kolejną edycję zawodów WakeGP. Tego dnia rzeka Brda stanie się areną bitwy najlepszych wakesurferów, a na lądzie rządzić będą artyści Prosto Label! Nocą zaserwujemy spektakularny nocny pokaz wakesurfowy na rozświetlonych LEDami deskach i łodziach MasterCraft!

Pierwsza edycja WakeGP 2018 w Mikołajkach pokazała olbrzymi skok umiejętności riderów w porównaniu do poprzedniego sezonu. Co powoduje, że zarówno my, jak i fani wakesurfa zacierają ręce na kolejne widowisko. Niesamowite triki i fantastyczne ewolucje świadczą o tym, że poza zawodami riderzy przygotowywali się do nich sumiennie i wrócili z wakacji z odrobionymi lekcjami na 5+. W Bydgoszczy, o miano prymusa, rywalizować będą ze sobą juniorzy, kobiety i mężczyźni.

Pływanie na fali za specjalnie do tego przystosowaną motorówką, to sport świeży i dynamicznie rozwijający się. Spektakularne triki przyciągają na widownię niekiedy więcej widzów, niż do stref kibica podczas meczów Polaków. Podczas gdy riderzy będą pływać po Brdzie, widzowie zobaczą każdy detal ich przejazdu na żywo na wielkim telebimie, ustawionym w miasteczku WakeGP na Wyspie Młyńskiej.

A tam, na lądzie, również nie zabraknie pozytywnych wibracji. Zadbamy, by w przerwach między przejazdami można było wychillować i zaznać surferskiego klimatu. Relaks na leżakach i świetna muzyka to najlepsza opcja 4 sierpnia w Bydgoszczy. O tę drugą kwestię zadbają artyści Prosto Label. Mistrzowie scratchowania ze SPINLAB DJ SCHOOL będą mielić tłuste dźwięki, ale gwoździem programu są warsztaty, które ci mistrzowie poprowadzą. Każdy, kto zechce przerysować parę płyt i spróbować sił za deckami, może pod ich okiem oszlifować swój talent. Jeśli przy tym bezwiednie zacznie skakać Wam noga, kolejne kroki taneczne pokaże Adrianna Piechówka, znana choreografka i tancerka.

Nocą mrok Wyspy Młyńskiej i Brdy rozświetli pokaz wakesurfa nocą. Spektakl, wymagający najwyższego levelu umiejętności riderskich, możliwy będzie dzięki światłom LED, inspirowanym technologią Ambilight od marki Philips. Zanim to jednak nastąpi, swoim wielobarwnym, kojącym, ale i przyjemnie poruszającym głosem, zahipnotyzuje nas Martina M. Jej koncert w Mikołajkach prowokował wzruszenia i euforię podczas jednego występu. To będzie godna dolewka emocji do już pełnego wrażeń dnia.

Nocą stery przejmą DJ VAZEE i DJ KEBS, którzy poruszą o kilka centymetrów klimatyczne kamienice Bydgoszczy, a Brda nabierze garbów i zamieni się w jedną, długą falę dźwiękową!

 

WakeGP Bydgoszcz:

4 sierpnia 2018, godz. 11:00

Miejsce:

Wyspa Młyńska

Zapisy:

www.wakegp.com

Harmonogram zawodów WakeGP 2018 Day&Night:

10:00 – 10:30 Rejestracja zawodników

10:30 – 11:00 Riders meeting

11:00 – 16:00 Kwalifikacje

17:00 – 20:00 Finały (4 mężczyzn, 4 kobiety, 4 juniorów)

20:30 – 21:00 Wręczenie nagród

21:00 – 22:00 Koncert Martiny M.

22:00 – 22:15 Nocny pokaz Wakesurf

22:15 – Impreza wieczorna

Harmonogram części artystycznej podczas WakeGP:

12:00 - 12:45 Warsztaty dj-skie ze: SPINLAB DJ SCHOOL

13:15 - 14:00 Warsztaty taneczne z: ADRIANNA PIECHÓWKA

15:00 - 15:45 Warsztaty dj-skie ze: SPINLAB DJ SCHOOL

16:15 - 17:00 Warsztaty taneczne z: ADRIANNA PIECHÓWKA

17:15 - 18:00 Warsztaty dj-skie ze: SPINLAB DJ SCHOOL

18:15 - 19:00 Warsztaty taneczne z: ADRIANNA PIECHÓWKA

 

21:00 - 22:00 Koncert: MARTINA. M

22:15 - 03:00 Imprezę po koncercie zagrają: DJ VAZEE i DJ KEBS

 

Kontakt:

Współpraca – Mariusz Gajewski, 790 495 025, mgajewski@sotop.pl

PR, Media – Paweł Jaśkowski, 502 574 602, pjaskowski@sotop.pl

 

Wydarzenie FB:

https://www.facebook.com/events/2146260172298419/?active_tab=discussion

 

Internet:

www.facebook.com/WakeGPPoland

www.wakegp.com

Historia WakeGP:
https://www.youtube.com/watch?v=ldCETC-2i3o


 

Finałowa klasyfikacja zawodów WakeGP 2018 w Mikołajkach
Kobiety:

1. Jana Vlcek (Czechy)

2. Dominika Vojtikova (Czechy)

3. Dominika Frant (Polska)

Mężczyźni:

1. Tomek Frant (Polska)

2. Martin Vlcek (Czechy)

3. Aleksander Lange (Polska)

Juniorzy:

1. Filip Vlcek (Czechy)

2. Leon Frant (Polska)

3. Iwo Frant (Polska)

WakeGP 2018 Mikołajki

Jedno pytanie będzie rozbrzmiewało w Twojej głowie po zawodach WakeGP w Mikołajkach: „Kiedy następne?!”. Tak się kończy każdy nasz event, podczas którego najlepsi wakesurferzy z tej części Europy walczą na najbardziej spektakularne triki wykonywane na fali za motorówką. A to tylko część imprezy!

Z dziką satysfakcją, ale i wielką niecierpliwością przekazujemy informację o nadchodzących zawodach WakeGP 2018 Day&Night! Rozegramy je 30 czerwca 2018 w Mikołajkach, na plaży miejskiej przy Hotelu Mikołajki Conference&SPA na Ptasiej Wyspie. Od godziny 10:30 do późnych godzin nocnych będzie się tam działa magia!

Utalentowani wakesurferzy zmierzą się w jedynych takich zawodach w Polsce. Kobiety, mężczyźni i juniorzy staną do rywalizacji na triki wykonywane na fali, wytwarzanej przez łodzie MasterCraft. Najlepsze do uprawiania tego sportu maszyny, generują falę na akwenach, gdzie naturalnie jej nie uraczysz. Z pozycji kokpitu motorówki steruje jej długością, wysokością i tym, na którą stronę ma łamać się jej grzbiet. Wszystko po to, by stworzyć najlepsze warunki do uprawiania tego widowiskowego sportu!

Riderzy zaczną kwalifikacje od godziny 10:30, a zawody potrwają do 21:30. Pojedynki z wody transmitować będziemy na telebimie zainstalowanym na plaży, tak żeby każdy nasz gość widział dokładnie, jak wakesurferzy pokonują fale. Dodatkowo, w miasteczku WakeGP posłuchacie koncertu i setów DJ-skich, które zapewni wytwórnia PROSTO LABEL i jej uzdolnieni artyści. Zorganizują też warsztaty taneczne i DJ-skie. Tam wyluzujecie aż do nocnego after party.

I właśnie po zmroku przyjdzie czas na kolejne gwoździe programu - coś co jest ukoronowaniem imprez WakeGP 2018 Day&Night. Wtedy rozpoczną się nocne pokazy wakesurfowe na łodzi i deskach rozświetlonych LEDami i inspirowane technologią Ambilight od marki Philips. Kropką nad i będzie show flyboardowy, zapewniony przez najlepszą polską ekipę w tej dziedzinie – Robson Team. Iluminowane motorówki sunąć będą po Jeziorze Mikołajskim, a flyboard potnie wodę i powietrze. Rozświetlimy Mikołajki tej nocy!

WakeGP 2018 Day&Night będzie okazją do poznania nowego sportu, chillowania nad wodą, obejrzenia spektakularnych pokazów wakesurfu i flyboardu, a także do wymiany kontaktów. Okazuje się, że w każdym środowisku są ludzie uprawiający sporty wodne!

 

Data:

30 czerwca 2018, godz. 10:30

 

Miejsce:

Plaża przy Hotelu Mikołajki Conference&SPA na Ptasiej Wyspie

 

Harmonogram zawodów WakeGP 2018 Day&Night:

10:00 – Riders meeting

10:30 – 17:00 Kwalifikacje

19:00 – 21:00 Finały (8 mężczyzn, 4 kobiety, 4 juniorów)

21:30 - Wręczenie nagród

22:00 - Nocny pokaz Flyboard

22:30 - Nocny pokaz Wakesurf

23:00 – Impreza wieczorna

 

Kontakt:

Współpraca – Mariusz Gajewski, 790 495 025, mgajewski@sotop.pl

PR, Media – Paweł Jaśkowski, 502 574 602, pjaskowski@sotop.pl

 

Internet:

www.facebook.com/WakeGPPoland

Wydarzenie FB:

www.facebook.com/events/2158365731062755

Sponsorzy: 1fe05f4754c1452975646ac89c515cb7 C2e265384f836a7a5abd7ba0c0da252f 14fe6f8b14770ca5680ad974b10ccafb 245dd5ce19864ef1826c793b77d730e5 0097c1e5bffcb7fc06822e42e043de7e 9b47950e461624cf372da14deace06db 549a00753c540715b267a7d9c7cea421
You_Tube_logo Fb
Copyright © 2014-2022, Projekt i wykonanie: Skyagency